Close

Yüzüklerin Efendisi oyuncuları Tolkien’in evini almak için bağış topluyor

Yüzüklerin Efendisi filmlerinin oyuncuları, kitapların yazarı J.R.R. Tolkien’in Britanya’nın Oxford kentindeki evini almak için bağış toplamaya başladı.

Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit kitaplarını yazdığı evin kısa süre içinde satışa sunulması planlanıyor. Aktörleri, evi satın alıp Orta Dünya hayranları için korumaya almak istiyor.

Projeyi başlatan aktörler arasında Yüzüklerin Efendisi filmlerinde Gandalf’ı oynayan Ian McKellen ve Hobbit filmlerinde Bilbo Baggins’i oynayan Martin Freeman bulunuyor. “Project Northmoor” başarılı olursa evi bir edebiyat merkezine çevirecek.

Eğer evi aktörler satın alırsa Tolkien’in 1930-1946 yılları arasında yaşadığı ev, yazara adanan ilk merkez olacak.

“Project Northmoor”un başarılı olması için 3 ayda 6 milyon dolar toplaması gerekiyor.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.