Oppo ve Samsung Türkiye’de telefon üretebilir

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, Ocak ayında İstanbul ve Kocaeli’de kuracağı yeni tesisle üretime başlamayı planlıyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung da Türkiye’de üretim yapabilir.

Bloomberg HT’den Kerem Ilgaz’ın haberine göre, Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo ile Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Türkiye’de üretime başlıyor.

Türkiye pazarına kısa bir süre önce giriş yapan Oppo, gelecek ay mobil cihaz üretimine başlamayı hedefliyor. Konuyla ilgili ulaşılan üç kaynağa göre İstanbul ve Kocaeli illerinde kurulacak tesiste tamamen üretim gerçekleşeceği ve montaj olmayacağı belirtiliyor.

samsung ve oppo türkiye telefon üretecek

Türkiye pazarına kısa bir süre önce giriş yapan Oppo, gelecek ay mobil cihaz üretimine başlamayı hedefliyor. Konuyla ilgili ulaşılan üç kaynağa göre İstanbul ve Kocaeli illerinde kurulacak tesiste üretimin tamamen ülkemizde gerçekleşeceği ve montaj olmayacağı belirtiliyor.

Oppo’nun yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırımla üretime başlayacak tesis için yatırım teşvik belgesinin alındığı ve gerekli kuruluş işlemlerinin tamamlandığı kaydedildi.

2020 üçüncü çeyrek sonuçlarına göre son 6 yılın en yüksek akıllı telefon kar payını elde eden Samsung Electronics ile dünya genelinde 300 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Oppo’nun Türkiye üretimi, 2021 yılında dünyadaki mobil cihaz pazarı adına önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.

https://shiftdelete.net/oppo-ve-samsung-turkiyede-telefon-uretecek