Close

Intel: Bir yaşam tarzı firmasından daha iyi işlemci üretmemiz gerekli

Intel geçtiğimiz günlerde son 2 yıldır firmaya yön veren Bob Swan’ın koltuğunu 15 Şubat’ta Pat Gelsinger’e bırakacağını açıkladı. Yeni isim şimdiden planlarını yapmışa benziyor.

ABD’nin Oregon eyaletinde yayınlanan bir yerel gazeteye göre Intel Oregon’da genel şirket toplantısı düzenledi. Pat Gelsinger’in de katıldığı toplantıda gerçekleştirdiği konuşması Intel’in önümüzdeki döneme dair planlarına ışık tuttu.

Apple’ı kasteden Gelsinger mavi ekibin bir yaşam tarzı firmasından daha iyi işlemci üretmesi gerektiğini vurguladı. Gelecekte bu seviyede iyi olmaları gerektiğine değinen Gelsinger’in konuşması firmanın PC ekosistemindeki hedefleri açısından önem taşıyor.

Intel’in yeni CEO’su Apple’ı işaret etti: Bir yaşam tarzı firmasından daha iyi işlemci üretmemiz gerekli

Geçtiğimiz yıl Apple gibi önemli bir müşterisini kaybeden Intel bununla kalmayıp müşterisinin ürettiği işlemciler karşısında da geride kaldı. AMD’ye en hızlı oyun işlemcisi iddiasını kaptıran firma tüm bunların üzerine mobil Ryzen 5000 işlemcilerinin ardından dizüstü pazarında da zor günler geçireceğe benziyor.

Intel’de 30 yıllık tecrübeye sahip Gelsinger koltuğa geçtiğinde Apple ve AMD gibi 2 önemli rakiple karşı karşıya olacak. Üretimini TSMC ve UMC’ye kaydıracağı iddia edilen Intel’in hamlelerini konumunu zaman gösterecek

https://www.donanimhaber.com/intel-in-yeni-ceo-su-apple-i-isaret-etti-bir-yasam-tarzi-firmasindan-daha-iyi-islemci-uretmemiz-gerekli--129023
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.