Close

Türkiye GP, F1 2021 Monaco GP yerine takvime alınabilir

2021 Formula 1 takvimi açıklandıktan sonra pandemi nedeniyle yayınlanan listenin kesin olmadığı belirtildi. 2020 sezonunda en iyi yarışın İstanbul Park olması sebebiyle 2021 Formula 1 yarışlarından birinin Türkiye GP olacağı iddia ediliyor.

2020 yılına damgasını vuran Formula 1 İstanbul Park yarışı sonrasında yapılan ankette Türkiye GP, en iyi yarış olarak seçildi. 2020 yılında yaklaşık 970 milyon dolar gelir elde eden Liberty Media, yeni sezon için bazı değişiklikler yapacak.

Vietnam ve Çin GP’lerini iptal eden ve Avustralya GP’sini Kasım ayına erteleyen ekip, 23 Mayıs 2021’de düzenlenecek olan Monaco yarışı yerine İstanbul Park pistini tercih edecek. Ayrıca Azerbaycan ve Kanada GP’leri de iptal edilecek.

Kanada GP yerine Almanya Nürburgring, Azerbaycan GP yerine ise İtalya Mugello’nun geleceği iddia ediliyor. Henüz Formula 1 ekibinden resmi açıklama gelmese de bazı analistler söylentilerin doğru olduğunu açıkladı.

Ülkemizde de on binlerce seyircisi bulunan Formula 1 yarışları, 2020 yılında pandemi süreci nedeniyle seyircisiz koşulmuştu. 2021 yılında gerçekleşeceği iddia edilen Formula 1 Türkiye GP’nin seyircili olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

https://shiftdelete.net/2021-formula-1-monaco-yerine-turkiye-gp-ile-devam-edecek
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.