Profesyonel medikal çeviri nasıl yapılır?

Özellikle de pandemi döneminde sık sık karşımıza çıkan bir kavram olan medikal çeviri oldukça önemli bir alan olup hatasız çeviriler gerektirmektedir. Hiç de kolay olmayan medikal çeviri, tıbbi bir arka planı olan uzman çevirmenler tarafından yapılmalıdır. Tıp, yanlış kabul etmeyeceğinden yanlış yapılan tıbbi çeviri ciddi sonuçlar doğurup hastalar veya araştırmacılar için büyük sorunlar oluşturabilir.

Profesyonel medikal çeviri hizmeti sunan şirketlerin bünyelerinde medikal alanda bilgisini kanıtlamış ve çeviri alanında tecrübeli çevirmenler ile çalışmaları gerekmektedir. Medikal metinler acil olabileceğinden çoğu zaman çevirileri revize etmek de imkânsız olacaktır. Bu nedenle de kusursuz medikal çeviri teslim etmek bir şarttır.

Kimler medikal çeviri hizmeti verebilir?

Tıbbi makaleler, yabancı dil bilen uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Çünkü tıbbi terimler vardır ve genellikle Latincedir. Yani aslında tıbbi makale çeviri, Türkçe ve Latince karışımı bir metnin tercüme edilmesi demektir.

Tıbbi makale çevirileri, işini profesyonel yapan çeviri merkezleri tarafından yapılmalıdır, böylece hata ihtimali tamamen elenmiş olur. Protranslate gibi çevirmenlerini detaylı ve aşamalı testlerden geçiren ve ortaya çıkan çeviriyi kalite kontrol ekibi tarafından defalarca denetleyen çeviri büroları ile çalışmak, tıbbi alanda çeviri ihtiyaçlarınızın hatasız ve net bir şekilde elinize ulaşmasına yardımcı olur. 

Medikal çeviri oldukça geniş bir alandır. Tıbbi metinlere akademik metinler, veterinerlik metinleri, medikal cihaz kılavuzları, ilaç prospektüsleri, sağlık turizmi çevirisi gibi alanlar dahil olmaktadır. Bu alanların her biri için o alanda yetkin uzmanlar çeviri yapmalıdır. Bir dili iyi bilmek, medikal çeviri gibi ağır bir çeviri alanında hizmet vermek için yeterli değildir.

Medikal Çeviri Nasıl Yapılır?

Protranslate tıbbi tercüme ofisinde tıbbi medikal çeviri hizmeti vermektedir. Bizimle iletişime geçtiğinizde çalışmalarımıza başlıyoruz. En büyük avantajımız, canlı destek hatlarımızdır. Bize istediğiniz zaman soru sorabilir ya da yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca hızlı hizmet sunuyoruz. Çoğu çevirilerimiz, aynı gün içerisinde teslim edilmektedir. 

Siparişlerinizi de hiç zorlanmadan internet üzerinden gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Protranslate.net sitemize üye olmaktır. Üye olduktan sonra hangi tür medikal çeviri yaptıracağınızı belirlemelisiniz. Örneğin; yeminli medikal çeviri yaptıracaksanız onu seçmelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra tıbbi dokümanını yükleyebilirsiniz. Yeminli medikal çevirilerde aynı gün içerisinde çeviri yapıp teslim etme avantajımız vardır. Sizde kaliteli medikal çeviri yapmak ve Protranslate farkından yararlanmak için web sitemize uğrayabilirsiniz.