Close

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 10’dan fazla eridi

Dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, irtifa kaybetmeye devam ediyor. Bu ayın başında 42 bin dolar ile tarihi zirvesini gören kadar çıkan Bitcoin, son 24 saatte yüzde 10’dan fazla değer kaybederek, 31 bin dolar seviyesine kadar çekildi.

582 milyar dolarlık piyasaya değeri ile kripto para ekosisteminin yüzde 64’ünü domine eden Bitcoin, bu yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin dolara kadar çıkmıştı. Tarihi zirveyi gördükten kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde yüzde 17’lik bir düşüş yaşayan Bitcoin’deki kan kaybı sürüyor.

Sadece bugün yüzde 10’dan fazla değer kaybeden dijital para birimi, 31.460 dolar seviyesinde (231.771 TL) işlem görüyor. Uzun zamandır istikrarlı bir şekilde yükselen Bitcoin, son 10 gündür yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaramıyor.

Bununla birlikte piyasada düşüşte olan tek kripto para birimi Bitcoin değil. İkinci sıradaki Ethereum’a baktığımızda son 24 saatte yüzde 6.71’lik bir kayıp görüyoruz. Onun hemen arkasındaki Tether’de ise yüzde 0.13’lük bir düşüş var. XRP ve Bitcoin Cash tarafında da sırasıyla son 24 saatte yüzde 3.71 ve yüzde 8.04’lük var.

https://shiftdelete.net/bitcoin-irtifa-kaybetmeye-devam-ediyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.