Close

iPhone kilidi iOS 14.5’te Apple Watch ile açılabilecek

Coronavirüs salgını nedeniyle maske hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. iPhone’da yer alan Face ID yani yüz tanıma özelliği maske takılı halde çalışamadığı için Apple daha önce küçük bir çözüm sağlamıştı. Eğer yüzünüzde maske varsa telefon otomatik olarak şifre ekranına geçiş yapıyor. Bu konuda yeni bir çözüm sağlamak isteyen teknoloji devi, iOS 14.5 ile yeni bir adım attı.

Maske kullananlara iOS 14.5 ile Apple Watch çözümü

İlk beta sürümü yayınlanan yani geliştiriciler tarafından test edilmeye başlanan iOS 14.5’de, Apple Watch’u bulunan iPhone kullanıcıları telefonun kilidini hızlı bir şekilde açabiliyor. Bu özellik uzun bir süredir Mac kullanıcılarına sunuluyordu, şimdi iPhone’un kilidini Apple Watch ile açabiliyor olmak sevindirici.

iPhone’u kaldırdığınızda kilidi açılacak ve saatinizde bir titreşim hissedeceksiniz. Yani saat kolunuzdaysa herhangi bir şifre girmenize gerek kalmayacak.

Bu sadece kilidi açmak için kullanılabilecek. App Store ve iTunes satın alma işlemlerinde parola girmeniz veya biyometrik doğrulama yapmanız şart.

iPhone’un kilidini açmak artık daha kolay!

Tabi bu bazı güvenlik açıklarını da beraberinde getirebilir. Örneğin siz uyurken birisi kolayca telefonunuzun kilidini açabilir. Bu nedenle Apple’ın çeşitli ek güvenlik önlemleri alması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/appledan-face-id-maske-sorununa-yeni-cozum
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.