Microsoft Word’e karanlık mod geliyor

Dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan Microsoft Word yeni bir güncellemeyle karşımıza çıkıyor. Birçok platformun daha önceden sahip olduğu ve akıllı telefonlardan tabletlere kadar çeşitli cihazlarda kullanılan Karanlık Mod bu uygulamaya da getirildi.

Birkaç ay öncesinde getirilen özelliğin karanlık modu yansıtmadığı düşünüldüğü için bu yeni güncelleme ile tam anlamıyla karanlık moda sahip olması bekleniyor.

Microsoft, Word’deki karanlık modu daha da karanlık hale getirmek için geliştiriyor. Yazılım üreticisi, tüm belgeleri koyu bir tuvalde renklendirecek bir Word güncellemesini test etmeye başladı.

Şu anda, Word’ün üst şeridi ve araç çubuklarını değiştiren karanlık modu bulunuyor; ancak tuval halen beyaz olarak kalıyor. Yakın zamanda yayınlanması planlanan bu güncelleme ile başka özelliklerin yanı sıra tuvali karanlık moda geçirme özelliğinin de gelmesi bekleniyor.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/microsoft-word-yeni-haliyle-daha-da-kararacak-1.jpg

Microsoft’un Word ekibinde program yöneticisi olan Ali Forelli, “Bu, Office’in beta sürümünü test edenlerin birçoğunun uzun süredir talep ettiği bir özellikti ve bunu gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz” açıklamalarında bulundu. Koyu modda, önceden beyaz sayfa renginin artık koyu gri / siyah olacağı belirtiliyor. Ayrıca tuval değişirken, o belgedeki renkler de ayarlanacaktır. Yani kırmızı, mavi gibi renklerin; yeni karanlık modda ön plana çıkması için daha açık tonda kullanılacağı açıklandı.

Koyu ve açık tuval arasında geçiş yapmak için Word şeridinde Modları Değiştir düğmesi ve Word‘de koyu tuvali kalıcı olarak devre dışı bırakma seçenekleri de yer alacak. Bu yeni karanlık mod şu anda Office 365‘in beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Ancak önümüzdeki aylarda tüm Word kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/microsoft-word-yeni-haliyle-daha-da-kararacak