Close

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ikinci nesil Tesla Roadster’ın hızını artırmak için bir roket itici paketi sunmak istediğini daha önce belirtmişti. Şimdi de ünlü iş insanı, katıldığı bir programda Tesla Roadster için havadan sürüş deneyimi düşüncesini paylaştı.

Elon Musk Tesla Roadster için havadan sürüşü düşünüyor

Geçtiğimiz gün Joe Rogan Experience isimli podcast programına katılan Musk, “Roadster’ın havada gezinmesini istiyorum ve bu şeyin insanları öldürmeden nasıl havada asılı kalacağını bulmaya çalışıyorum. Belki yerden bir metre yüksekte uçabilir ya da bunun gibi bir şey. Düşerseniz, süspansiyonunuz patlar, ancak ölmezsiniz” dedi.

elon-musktan-tesla-roadster-icin-havadan-surusu-fikri

Tesla, arabalarıyla sınırları zorlama konusunda iyi bir geçmişe sahip. Ancak son zamanlarda düzenleyicileri harekete geçirmek için daha uç tasarımlar yapmaya istekli görünüyor. Örneğin geçen ay duyurulan ve yeniden tasarlanan Model S sedan ile Model X SUV, ‘U şeklinde’ bir çatal direksiyona sahip. Bu da Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi için büyük bir sürpriz teşkil etti. Bu yeni araçlar ayrıca otomatik park yapma, geri, boş vites ve sürüş arasında geçiş yapmayı da kolaylaştırıyor.

Öte yandan Musk, programda 2013 yılında James Bond’un The Spy Who Loved Me filminden satın altığı dönüştürme sözü verdiği denizaltı arabasıyla ilgili gelen yorum taleplerine yanıt vermedi.

Elon Musk bu fikrini 2022’de piyasaya çıkaracağı Roadster için uygulamayı dener ve başarırsa, güvenlik düzenleyicileri için ciddi problemler oluşabilir.

https://shiftdelete.net/elon-musktan-tesla-roadster-icin-havadan-surusu-fikri
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.