Close

Aşı şırıngasından sakallı kadına, iPhone’lara 200 yeni emoji geliyor!

iPhone’larda gelecek güncellemeyle birlikte 200’den fazla yeni emoji kullanılabilecek. Yeni emojiler arasında aşıya hazır bir şırınga, yanan kalp, sakallı kadın ve çeşitli ten renklerinde çiftler var.

The Guardian’da yer alan habere göre, iPhone telefonlara gelecek ay sunulacak iOS 14.5 sürümü 200 yeni emojiyle birlikte gelecek. Emojipedia isimli emoji oluşturma sistesi yeni güncelleme için yeni emojiler yarattı, eski emojilerde de değişiklikler yaptı.

Apple, yeni güncellemeyle 217 yeni emoji getiriyor

Emojilerde en büyük değişiklik kullanıcıların kendilerini çift olarak temsil edecek seçeneklerinin artması oldu. Şu ana kadar yalnızca iki insanın el ele tutuştuğu bir çift simgesi varken yeni güncellemede ten rengi çeşitleri geldi. Aynı zamanda sakallı insan simgesi için kadın emoji seçeneği de geldi.

Şu ana kadar kullanılan kan alınmış görüntülü şırınga yeni sürümde yerini aşıya hazır bir şırıngaya verdi. Yine Koronavirüs salgınının etkilerinden biri olarak öksüren emoji de geldi.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.