Close

Ülkemizde internetten elde edilen gelirler konusunda vergi düzenlemeleri yapılmaya devam ediliyor. Özellikle başta YouTube’a içerik üretenler olmak üzere geçtiğimiz yıllarda elde ettiği kazançların vergisini ödemeyenler ciddi cezalar ile karşı karşıya kalırken, yeni düzenleme ile Influencer’lara ek vergi geldi.

Reklam hizmeti alımlarında 3/10 oranında KDV

16 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme kapsamında, 1 Mart 2021’den itibaren reklam hizmeti alımlarında 10’da 3 oranında KDV tevkifatı (kesinti) yapılacak. Yani fatura kesilen şirket fatura tutarının toplam KDV’sinin 3/10’luk kısmını ödeyecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından KATMA DEĞER VERGİSİ GENEL UYGULAMA TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ ile Resmi Gazete’de yer alan bu düzenleme reklam verenleri, ajansları ve influencer’ları doğrudan ilgilendiriyor.

https://shiftdelete.net/influencer-lara-ek-vergi-geldi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.