Clubhouse’un ses akışında güvenlik açığı

Clubhouse, kullanıcılarından birinin ses beslemelerini çekebildiğini ve bunları üçüncü taraf bir web sitesi üzerinden erişilebilir hale getirerek yeni başlayan hizmetle ilgili güvenlik endişelerini artırdığını doğruladı.
Clubhouse, güvenlik açıkları ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Ortaya çıkan tehdit ile ilgili Bloomberg’e açıklamada bulunan bir şirket sözcüsü, tehlikeli açıktan birden fazla odanın etkilendiğini ve ihlalin arkasındaki kullanıcının kalıcı olarak yasaklandığını belirtti. The Verge’e göre ortaya çıkan olay Clubhouse kullanıcılarının yalnızca davetli iOS uygulaması aracılığıyla yapılan görüşmelerde hassas bilgileri paylaşırken dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatıyor.

Son güvenlik olayı, Clubhouse’un altyapısındaki güvenlik açıkları nedeniyle eleştirilmesinden bir hafta sonra gerçekleşti. Stanford İnternet Gözlemevi’nden bir rapor, kullanıcıların benzersiz Clubhouse kimlik numaralarının ve sohbet odası kimliklerinin düz metin olarak iletildiğini ortaya çıkardı.
Clubhouse’u indirenlerin sayısı açıklandı!

Bu durum, teorik olarak uygulamada kimin kiminle konuştuğunu dışarıdan bir gözlemcinin bulabildiği anlamına geliyor.

Yaşanılan bu olay sonrası güvenlik açıkları ile yeniden gündeme gelen sesli sohbet uygulaması, kullanıcıları mutlu ettiği kadar tedirgin etmeye de devam ediyor.

https://shiftdelete.net/clubhouseun-ses-akisinda-guvenlik-acigi-ortaya-cikti