Close

Fransız otomotiv devi Peugeot uzun süredir sinyallerini verdiği adımı sonunda attı ve marka kimliğini yeniledi. Bugün yapılan açıklamada yeni Peugeot logosu da tanıtıldı.

Stellantis isimli yeni otomotiv şirketinin doğuşuyla birlikte kendisini sektörde daha yukarıya konumlandırmaya hazırlanan Peugeot, buna yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Yeni Peugeot logosu da bu adımlardan biri.

Gerek dijital gerek fiziksel ortamda şirketin marka kimliğini yeniden belirleyecek olan yeni Peugeot logosu, şirketin tarihi boyunca taşıdığı 11’inci logo olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça minimalist ve zarif bir tasarıma sahip logoda ünlü ‘Peugeot aslanı’ çok daha etkileyici bir biçimde tezahür edilmiş. Onun üzerinde de oldukça sade bir yazı tipinin kullanıldığı ‘Peugeot’ yazısı bulunuyor.

Yeni Peugeot logosunda günümüz trendlerinden biri olan ‘flat design’ isimli tasarımdan vazgeçilmemiş. Zira son dönemde marka kimliğini ve logosunu yenileyen diğer otomotiv üreticilerinin de bu adımı attığını görmüştük. Düz tasarım olarak da adlandırabileceğimiz bu logo tasarımında gölge ve kabartma efektlerinden ziyade sadelik ön planda tutuluyor.

Peugeot’nun yeni logosuyla birlikte değişim başladı bile. Zira Fransız markaya ilişkin her yerde artık bu logoyu görebiliriz. Resmi web sitesi, sosyal medya kanalları, showroom’lar ve pazarlama materyallerinde artık bu yeni logoyu göreceğiz. Peki bu logoyu yeni Peugeot modellerinin üzerinde de görebilecek miyiz? Tabii ki evet. Öte yandan, bu logonun bir benzerini 2019’da e-Legend konsepti üzerinde görmüştük.

Peugeot’nun yeni logosunu üzerinde taşıyacak ilk model yeni nesil Peugeot 308 olacak. Şimdiye dek kamuflajlı bir şekilde test edilirken görüntülenen kompakt modelin 18 Mart 2021’de örtüsü kaldırılacak. Böylelikle yeni logonun bir otomobil üzerinde nasıl göründüğünü görmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız.

https://www.donanimhaber.com/peugeot-yeni-logosunu-tanitti-iste-yeni-logoyla-gelecek-ilk-model--130551
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.