Close

Knives Out devam filmi haklarını Netflix aldı

Dijital streaming devi Netflix, Rian Johnson tarafından yönetilen Knives Out filminin yapım haklarını satın aldı. Daniel Craig‘in Dedektif Benoit Blanc karakteri ile ekranlara geldiği popüler yapım, şimdi iki devam filmi ile dijitale gelecek.

2019 yılında gösterime giren gizem-komedi temalı Knives Out filmi ülkemizde de gösterime girmiş ve eleştirmenlerden tam not almıştı. En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar adaylığı elde eden polisiye yapım kısa sürede bir fenomen haline gelerek ‘kült‘ mertebesine ulaştı. Son yıllarda ödüllü filmlere ağırlık gösteren Netflix, sevilen yapımı bünyesine katarak iki ve üçüncü film için kolları sıvadı.

Her bir dijital streaming platformu kendi franchise markalarını oluşturuyor. Disney+ bunun için Marvel dizi ve filmleri yayınladı. Ayrıca birçok yeni Star Wars serisini hayata geçirdi. HBO Max ağında Game of Thrones prequel dizileri için çalışmalar başladı. Amazon Prime Video’da da uzun süredir devam eden bir Yüzüklerin Efendisi uyarlaması neredeyse son aşamalara geldi. Fakat Netflix bu konuda rakiplerinin biraz gerisinde kaldı. Ancak aradaki açığı kapatmak için şirket şimdi sıkı bir adım attı.

40 milyon dolarlık bütçesi ile gişede 311,4 milyon dolar hasılat elde eden Knives Out, Netflix’in yeni gözdesi haline geldi. Henüz kendine ait büyük bir franchise bulundurmayan içerik platformu, bu yapımla beraber rakipleriyle daha sıkı bir rekabet sağlamayı amaçlıyor. Bunun için platform, yapımcı şirkete 400 milyon dolarlık devasa bir ücret ödemeyi kabul etti.

Knives Out

Knives Out 2 için bu yaz sete çıkılacak

Beklenen ilk devam projesi olan Knives Out 2 bu yaz çekimlerine Yunanistan’da başlayacak. Yönetmen Rian Johnson iki ve üçüncü filmlerde de ekibin başında olup aynı zamanda filmlerin senaryosunu kaleme alacak. James Bond karakteri ile hatırladığımız usta aktör Daniel Craig yine Dedektif Benoit Blanc rolüyle karşımıza çıkarken; filmin konusunun ne olacağı ve eski oyuncu kadrosundan kimlerin yer alacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Orijinal filmde Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis ve Michael Shannon gibi yıldız oyuncular yer alıyordu. Bu isimlerden hangilerinin devam projelerinde yer alacağı ise şu an için net değil.

https://shiftdelete.net/knives-out-iki-devam-filmi-ile-netflixe-geliyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.