Close

Tesla’nın üretim kapasitesi büyümeye devam ediyor. Elektrikli otomobil şirket 2021‘in ilk çeyreğinde ürettiğinden daha fazla otomobil sattı. Şirket, bugün paylaştığı rakamlara göre 2021’in ilk çeyreğinde üç aylık dönemde ürettiğinden 185 bin daha fazla otomobil satışı gerçekleştirdi.

Tesla’nın 2021 yılının ilk çeyreğinde teslim ettiği otomobillerden 183.000‘i Model 3 ve Model Y‘den oluştu. Bu modellerin 180.000‘den fazlası ise yeni yılın ilk çeyreğinde üretildi. Model 3 ve Model Y teslimatlarının yanı sıra şirket, önceki çeyrekte üretilen 2.020 adet Model S sattı.

Tesla, Ocak 2021‘de Model S ve Model X için yeni güç aktarma organları, daha yüksek menzil seçenekleri ve araç içi ekran eklediği yenilenen tasarımlarını duyurdu. Şirket, yeniden tasarımların “son derece iyi karşılandığını” ve her iki yeni modelde de üretimin artıracağını belirtti.

Şirket, Çin’de ürettiği otomobillerden kar etmekten memnun. Ancak Tesla, ülkede daha yeni Model Y’nin alınması istiyor. Çin, Gigafactory’yi 2019’da açtığından bu yana Tesla’nın odak noktası haline geldi. Ayrıca Çin şirketin otomobillerine olan talebi karşılamak için kritik bir yer olarak görülüyor.

Egor Igorevich Kriuchkov

Tesla, Q4 2020 mali rakamlarını paylaştığında, Şangay’daki fabrikasının yılda 1.05 milyon otomobil üretmesine izin verebileceğini duyurmuştu. Şirket yeni yıl itibariyle bir önceki yıla kıyasla mali rakamlarında artış hedefliyor.

https://shiftdelete.net/tesladan-sasirtan-tablo-urettiginden-fazla-satti
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.