Close

1966 yılında Romanya hükümeti tarafından açılmış olan ihale sonucunda kurulan Dacia; adını eski Romanya toprakları demek olan Daçya’dan alıyor. 1999 yılında beri ise Fransız devi Renault’un çatısı altında üretime devam ediyor.

2008’den beri aynı logoyu kullanan otomobil üreticisi Dacia; Kia, Peugeot ve GM gibi rakiplerinin logolarını değiştirmesinin ardından logosunu değiştirmeye karar verdi. İşte yeni logo.

Dacia’nın yeni logosuna baktığımızda gümüş arka plan tamamen ortadan kalkması göze çarpan ilk detay oluyor. Minimalist bir tasarıma geçilen logoda; diğer tüm büyük markalarda olduğu gibi, elektrikli araçlara geçiş aşamasını temsil ettiği söyleniyor. Ayrıca yapılan açıklamaya göre logo 2022’de kullanılmaya başlayacak.

logo-degisim-ruzgarina-dacia-da-katildi

https://shiftdelete.net/logo-degisim-ruzgarina-dacia-da-katildi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.