Nokia, HarmonyOS işletim sistemli telefon hazırlığında

HMD Global’in bu yıl HarmonyOS tabanlı Nokia X60 serisini piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyor. Akıllı telefonlar yüksek çözünürlüklü ana kamera, 144 Hz ekran ve devasa pille donatılacak.

Huawei kısa süre önce Android’e alternatif olarak geliştirdiği HarmonyOS 2 yazılım platformunu duyurmuştu. Görünüşe bakılırsa işletim sistemi sadece Çinli şirketin kendi akıllı telefonlarında kullanılmayacak. Başka talipler de gündemde.

HMD Global bu yıl Nokia X60 ve Nokia X60 Pro akıllı telefonlarını piyasaya sürecek. Tayvanlı kaynakların aktardığı bilgiye göre Nokia X60 serisi kutudan HarmonyOS 2 işletim sistemiyle çıkacak. Ayrıca cihazların teknik özellikleriyle ilgili bazı detaylar da var.

Nokia'dan HarmonyOS tabanlı amiral gemisi telefon geliyor: Nokia X60 serisi yolda

Nokia X60 serisinin muhtemel özellikleri

Nokia X60 ve X60 Pro’nun 200 megapiksel çözünürlüklü ana kamera, 144 Hz tazeleme oranı sunan kavisli ekran ve 6.000 mAh pile sahip olacakları söyleniyor. Ayrıca akıllı telefonların 5G bağlantısını destekleyeceği yönünde bilgiler de var.

Bu arada cihazların Çin pazarına yönelik olma ihtimali de söz konusu. Ne zaman piyasaya sürüleceklerine dair kesin bir tarih yok. Ancak söylentiye bakılırsa Nokia X60 serisiyle yıl sonundan önce tanışacağız.

https://www.donanimhaber.com/nokia-dan-harmonyos-lu-amiral-gemisi-geliyor--135500