Amerika’da yeni telefonların yarısı iPhone

Share

Daha önce, yeni alınan telefonlarda pazar payının çoğunluğunu hep Android tarafına kaptıran Apple, özellikle iPhone 11 ve iPhone 12 serilerinin muazzam başarısı ile yeni telefon pazarında lider olmaya ilerliyor.

Amerika’lı kurum CIRP’in yayınladığı yeni istatistiğe göre, 2021’in ikinci çeyreğinde satın alınan telefonların yarısı iPhone, yarısı ise Android.

Her ne kadar durum eşit gibi gözükse de, bu durum Apple için büyük bir zafer niteliğinde. Daha önce bu sayıların %40’ını Apple, %60’ını ise Android oluşturuyordu.

Amerika’daki yeni telefonların yarısı iPhone

iPhone kullanıcıları, iPhone’u bırakmıyor

CIRP’in kurucularından olan Mike Levin’e göre Apple’ın başarısının iki temel nedeni var. Marka güveni ve telefon değişimi. Levin’in dediklerine göre, iPhone sahiplerinin %93’ü yeni telefonlarını yine iPhone olarak tercih ediyor. Android’de ise kullanıcıların %88’I yeni telefonlarını tekrar Android olarak seçiyor. Ayrıca Levin, geçtiğimiz yıllarda iPhone’un %5’lik bir artış sağlarken, Android’in sabit kaldığına da dikkat çekiyor.

Apple’ın son yıllardaki iPhone başarısı, Android’ten müşteri çalmaya devam ediyor. iPhone 11 ve 12 ile en çok satanlar listesini domine eden Apple, daha çok müşteri çekmeye devam edecek gibi duruyor. Apple, geçtiğimiz yıllarda Android’ten iOS’a geçişi kolaylaştırmak için oldukça çalışıyor ve çalışmalarının karşılığını alıyorlar gibi. Tim Cook geçtiğimiz aylarda, iPhone 12 sayesinde en büyük iPhone’a geçiş sayılarını gördüklerini açıkladı.

https://www.donanimhaber.com/amerika-daki-yeni-telefonlarin-yarisi-iphone--136476