Amazon, ödeme yöntemleri arasına kripto paraları dahil edebilir

Share

Blok zincirini tanımak ve bu konuda kullanıcılara fırsatlar sunmak için yeni araştırmalar yürüten Amazon, yeni bir iş ilanı yayınladı. Şirket ödeme sistemleri arasına kripto para seçeneği getirebilir.

Kripto paraların piyasalarda oldukça fazla kullanılması ile beraber bazı büyük şirketler ödeme yöntemlerine kripto para seçeneklerini eklemeye başlamıştı. Bu büyük şirketler arasında Tesla bulunurken, yakın zamanda Apple da kripto para birimleri ile ilgili yeni bir iş ilanını duyurmuştu.

Amazon, verdiği yeni bir iş ilanına göre dijital para birimi ve blok zinciri ödeme sistemleri konusunda geliştirme sağlayacak bir ürün lideri arıyor. Verilen ilana göre Şirket, ürün stratejilerini yönlendirme ve satın alma, yatırım konularında Blockchain, Dağıtılmış Defter, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri ve Kripto Para Birimi alanında yetenekleri olan uzman birisini şirkete dahil etmek istiyor gibi görünüyor.

Amazon, ödeme yöntemi olarak kripto paraları kullanabilir

Amazon’un bulut sistemi olan Amazon Web Services, kendi içerisinde blok zinciri hizmetine sahip. Fakat Ceo Andy Jassy, 2017 yılında blok zinciri sisteminin Amazon için pratik bir sistem olarak görünmediği söylemişti. Şuan için Amazon içerisinde, ödeme yöntemi olarak kripto para birimi kullanılmıyor. Ancak şirketin yeni verdiği ilan ile birlikte blok zinciri sektörünü araştıracağı ve kullanıcılara fırsat yaratmak için kripto para sisteminin ekleneceği düşünülüyor.

https://www.donanimhaber.com/amazon-odeme-yontemi-olarak-kripto-paralari-kullanabilir--136654