iPhone 13 serisi yüzde 25 daha hızlı şarj olacak

Apple, Eylül ayında yapacağı bir etkinlikte yeni akıllı telefon ailesini tanıtmaya hazırlanıyor. Telefonların çıkış tarihi yaklaştıkça, hakkında yeni sızıntılar da ortaya çıkıyor. Söz konusu bilgilerden biri ise bugün ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre şirket, iPhone 13 serisinde hızlı şarj teknolojisini bir adım daha öteye taşımak istiyor.

Genellikle istikrarlı değişimler yapan ve radikal yeniliklerden uzak duran Apple, bu sene de kullanıcıları şaşırtmıyor. Android akıllı telefon üreyicileri 100W’tan daha hızlı şarj teknolojileri üzerinde çalışırken, şirket kendisi için büyük rakipleri için ise oldukça küçük bir adım atıyor.

Bildiğiniz üzere Apple, dünyanın en önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri. Ancak şirket buna rağmen, cihazlarında yeni teknolojiler ve modaya uygun özellikler sunma konusunda geride kalıyor. Bunlardan en belirgin olanı ise kuşkusuz hızlı şarj teknolojilerinde karşımıza çıkıyor. Şirket bu konuda hala diğer Android üreticilerin oldukça gerisinde kalıyor.

Gelen bilgilere göre, ABD’li teknoloji devi iPhone 13 serisiyle bu durumu değiştirmeyi hedefliyor. MyDrivers tarafından yayınlanan bir rapor, Apple’ın yeni modellerde 25W‘lık hızlı şarj teknolojisini kullanacağını gösteriyor. Bu Android akıllı telefon üreticisinin sunduğu hızlara kıyasla oldukça az. Ancak şirketin bir önceki nesil ürünleriyle kıyaslandığında yüzde 25 performans artışı anlamına geliyor.

https://shiftdelete.net/iphone-13ten-apple-kullanicilarini-sevindiren-gelisme