FAST limiti tekrar yükseltildi

Share

Bankalar arasında 7/24 para transferi yapılabilen FAST’in maksimum işlem limiti yükseltildi. 2000 TL’ye kadarki para transferlerinizde FAST’ı kullanabilirsiniz.

Havale ve EFT’ye alternatif olarak geliştirilen para transferi hizmeti FAST’ın limiti bugün itibariyle 2000 TL’ye yükseltildi. FAST sayesinde bankalar arasında 7/24 para transferi yapılabiliyor. 2000 TL’ye kadarki transferlerinizde EFT saatini beklemeden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), geçen ay yaptığı açıklamada FAST limitinin 4 Ağustos’ta yükseltileceğini açıklamıştı. Bugün itibariyle limit 1000 TL’den 2000 TL’ye yükseltildi.

FAST ile yapılan para transferleri anında gerçekleşiyor. Ayrıca uzun IBAN numarası derdini ortadan kaldırıyor. Para göndereceğiniz kişi, FAST sistemine telefon numarası veya e-posta adresi kaydettiyse bu bilgileri kullanarak para gönderebilirsiniz.

FAST ilk kullanıma sunulduğunda 50 TL’ye kadarki transferlerde kullanılıyordu. İlerleyen günlerde limitin daha da artırılacağı açıklandı. FAST’e yıl sonuna doğru karekod ile ödeme özelliği eklenecek. 2022’de ödeme isteme özelliği kullanıma sunulacak.

https://www.donanimhaber.com/fast-limiti-bir-kez-daha-yukseltildi--137148