Jeff Bezos, dünyanın en zengin insanı unvanını kaybetti

Business Insider’ın yaptığı bir habere göre Jeff Bezos artık dünyanın en zengin insanı değil. Ünlü iş adamı Bernard Arnault, Bezos’u 196 milyar dolarlık servetiyle geride bıraktı.

Geçtiğimiz haftalarda Blue Origin ile uzaya giden Jeff Bezos, Business Insider’ın yaptığı habere göre dünyanın en zengin insanı unvanını kaybetti.

Habere göre, dünyanın en büyük lüks eşya şirketi olan LVMH’nin başkanı ve genel müdürü olan Fransız iş adamı Bernard Arnault, artık dünyanın en zengin insanı konumunda. Arnault, 196 milyar dolarlık servete sahip, Jeff Bezos ise 186 milyar dolarlık servetiyle onu takip ediyor. Tesla CEO’su Elon Musk ise 160 milyar dolar civarlarında net servete sahip.

Jeff Bezos, dünyanın en zengin insanı unvanını kaybetti

Fransız iş adamı; Louis Vuitton, Christian Dior, Tag Heuer, Sephora ve Hennessy gibi önde gelen markaları kontrol eden grubun %47’sine sahip. Pandemi döneminde şirketin hisselerinde %30’dan fazla bir artış oldu ve 2021’de satış ve kâr rekorları kırıldı. Bunun sayesinde de Arnault’un serveti hızla arttı.

Jeff Bezos, dünyanın en zengin insanı unvanını kaybetti

Amazon hisselerinde geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüş, Jeff Bezos’un bir günde 14 milyar kaybetmesine yol açmıştı. Bu da Bernard Arnault’un tekrardan dünyanın en zengin insanı olmasını sağladı.

https://www.donanimhaber.com/jeff-bezos-dunyanin-en-zengin-insani-unvanini-kaybetti--137283