Apple 2021 sonbaharında birden fazla etkinlik gerçekleştirebilir

Her yılın Eylül ayında yeni iPhone modellerini gördüğümüz ve artık klasikleşen Apple etkinliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bilgilere göre Apple sonbaharda sürprizlerle karşımıza çıkacak.

Sonbaharda M1X MacBook Pro’lar ve dahası geliyor

Apple sızıntıları ile tanınan Bloomberg mensubu Mark Gurman‘a göre Apple, bu sonbaharda, toplu olarak iPhone 13 serisi, Apple Watch 7, AirPods 3, yenilenen iPad mini ve yeniden tasarlanmış MacBook Pro‘ların lansmanını içerecek birden fazla etkinlik düzenlemeyi planlıyor.

Geçen yıl olduğu gibi Apple’ın bu sonbaharda birden fazla etkinlik düzenleyeceğini söyleyen Gurman, ilkinin Eylül ayında iPhone 13 için olacağını belirtti. Geçen yıl, küresel koronavirüs pandemisi ve üretim kısıtlamaları nedeniyle, iPhone 12 serisi Ekim ayına kadar açıklanmamıştı. Bunun yerine 2020 Eylül etkinliği, yeni iPhone’lara odaklanmak yerine yeni Apple Watch 6 ve Watch SE ile M1 iPad’lere ve yeni hizmetlere sahne olmuştu.

Gurman, geçen haftanın başlarındaki raporlarını yineledi ve ‌iPhone 13‌ için profesyonel kullanıcılara odaklanan kamera güncellemeleri, daha gelişmiş ekran ve daha küçük bir çentiğe geçiş yapılabileceğini belirtti. Gurman, yeni iPhone’ların yanı sıra, Apple’ın güncellenmiş bir tasarıma, daha büyük bir ekrana, daha ince çerçevelere ve iyileştirilmiş performansa sahip iPad mini‘ye ve üçüncü nesil AirPods kulaklıkların piyasaya sürmesi bekleniyor. Apple Watch 7 ise geliştirilmiş ekran ile performans iyileştirmesi içerecek.

Gurman, merakla beklenen mini LED ekran, güncellenmiş tasarım ve M1X Apple işlemcisi içeren MacBook Pro‘ların mevcut 16 inç MacBook Pro serisinin ikinci yıl dönümünü kutlayacağı zamana kadar piyasada olacağını söyledi. 16 inç MacBook Pro en son Kasım 2019’da güncellendi. Bu demek oluyor ki, Kasım ayında M1X işlemcili MacBook Pro modellerini görebiliriz.

https://shiftdelete.net/apple-birden-fazla-etkinlikle-karsimiza-cikabilir