Belçika’dan Formula 1 ‘geçemedi’

Sevgili Formula 1 severler, 2021 Belçika GP, yoğun yağmur sebebiyle güvenlik aracının ardından geçen iki tur dışında koşulamadı. Pilotlar, sıralama turlarındaki dereceleri neticesinde normal alacakları puanların yarıları ile ödüllendirildi.

Olayın parasal ve organizasyonsal bakış açılarından sıyrılıp yorumlamam gerekirse durumu çok saçma buluyorum.

Özellikle Spa gibi takvimin bana sorarsanız en esaslı pistlerinden birinde grand prix görememek bir taraftar olarak beni üzdü.

Böyle uyduruk bir oldu bittiden ziyade, yeniden programlanan bir Spa yarışı gerek pistte yarışı izleyen gerekse de TV başında bu heyecana ortak olmak isteyen her taraftarın en doğal hakkıydı.

Hele ki bundan sonraki yarışın Hollanda’da olmasından mütevellit, Spa yarışı pekala birkaç gün içerisinde yeniden programlanabilirdi.

Twitter’da da pek çoğunuz görmüşsünüzdür, Spa ile Hollanda arası 3 küsür saat yol. Lojistik olarak esnekliğe belki de en uygun ikililerden birindeydik…

Şu an için fazla söze yer yok. Hafta sonu adına en karlı ismin George Russell olduğunu düşünüyorum. Araç şartları eşitlendiğinde ne denli harikalar yaratabileceğini gösterdi genç pilot.

Hamilton ve Verstappen arasındaki fark da no.33 lehine hafif bir kapanış oldu. Yılsonu birkaç puana ihtiyaç olması halinde dillendirilme potansiyeli yüksek bir konu olarak karşımıza çıkabilir.

Ayrıca yayınsal olarak spikerlerin haline de oldukça acımadım değil. Serhan Acar yine-yeniden bilgi hazinesini de kullanarak Formula 1 severlere yoktan var ettiği bir resital sunmuş. Alkışlar kendisine.