İkinci el değerini en iyi koruyan ve kaybeden telefonlar açıklandı

Share

Hızlı değişen telefon teknolojileri dünyasında en hızlı değer kaybeden telefon modelleri ve değerini koruyabilen telefon modelleri neler?

Teknoloji dünyası hıza değişiyor. Her yıl, daha hızlı işlemcilerle; daha gelişmiş kameralar ve daha iyi yazılımlarla şık tasarımlara sahip yeni cihazlar piyasaya sürülüyor. Bu telefonlar görünüşe göre bir önceki yılın amiral gemilerini çabucak unutturuyor.

Her telefonun zamanla değer kaybettiği bir gerçek. Telefonun Samsung, Google ya da Apple tarafından üretilmiş olması değer kaybetmesi durumunu değiştirmez. Telefonların hangi marka ve modelde olduklarına bağlı olarak bu değer kaybı azalır ya da yükselir.

Zaman içinde değerini en iyi koruyan 10 telefon

Genellikle Apple, Samsung ve Google tarafından üretilen telefonlar değerini en iyi koruyan 10 telefon tablosunda en yüksek sıralarda. Değerini en iyi koruyan 10 telefon listesinde hakimiyete Apple’ın sahip olması çoğu insanı şaşırtmıyor.

Bir yılın sonunda değerinin yüzde 63’ünü koruyan iPhone 11 ile listemize başlıyoruz. İkinci ve üçüncü sırada, aynı zaman diliminde değerlerinin yüzde 57’sini koruyan iPhone XS Max ve iPhone 11 Pro Max yer alıyor. Ardından gelen iPhone 11 Pro, 8 Plus, XR ve 8; değerlerinin yüzde 54 ila yüzde 48’ini halen elinde tutuyor.

değerini en iyi koruyan 10 telefon

Listenin son iki sırasında, 12 ay sonunda yüzde 48 değerini koruyan Google Pixel 3A ve aynı zaman diliminde değerinin yüzde 47’si korumuş olan Pixel XL bulunuyor. İşin garibi, Samsung telefonları bu listede hiçbir yerde görülmüyor.

Zamanla en hızlı değer kaybeden 10 telefon

Bazı telefonlar satın alındıktan sonra değerlerini koruma konusunda diğer telefonlar kadar başarılı değil. Samsung ve Google marka telefonların en hızlı değer kaybeden telefon modelleri arasında ilk sıralarda yer alması bizlere bunu ifade ediyor.

Listeye, değerinin yalnızca yüzde 32’sini elinde tutan Galaxy S9+ ve ardından yüzde 30 ile Galaxy S8+ olmak üzere altı Samsung cihazıyla başladık. Üçüncü sırayı yüzde 29 ile Galaxy S9, S10 5G ve S8+, yüzde 28 ile de Galaxy Z Flip ile Google Pixel 2X listedeki yerlerini paylaştı.

en hızlı değer kaybeden 10 telefon

En hızlı değer kaybeden 10 telefon listemizin zirvelerine doğru her ikisi de ilk yıldan sonra değerlerinin yalnızca yüzde 27’sini koruyan Pixel 3 ve 3 XL cihazları karşımıza çıkıyor. Son olarak, 12 ay sonra değerinin yüzde 23’ünü elinde tutan Pixel 2 son sırada yer alıyor.

https://shiftdelete.net/en-hizli-deger-kaybeden-telefon-modelleri