Squid Game, en başarılı Netflix dizisi oldu

Son dönemde ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada Squid Game dizisi gündemde. Geçtiğimiz ay 1. sezonu Netflix’te yayınlanan Kore yapımı dizi, ilginç konseptiyle izleyicilerin dikkatini çekerek şimdiden 94 ülkede zirveye yerleşmeyi başardı.

Dizinin yankıları sürerken Netflix, izlenme sayıları ile ilgili en güncel verileri Twitter’dan paylaştı. Buna göre Squid Game, Netflix tarihinin en iyi başlangıç yapan dizisi oldu.

Not: Yazının bu noktadan sonrası spoiler içerebilir.

Squid Game’i ilk 17 günde 111 milyon kişi izledi

Squid Game, maddi açıdan hayatları boyunca sıkıntı çeken 456 kişilik bir grubun çeşitli çocuk oyunları oynayarak 45.6 milyar Won değerindeki büyük para ödülünü kazanmak için kıyasıya mücadele etmelerini konu alıyor. İşin ilginç tarafı ise yarışmacılar, ilk etapta elenen kişilerin öldürüldüğünü bilmiyor.

Yarışmacılar, bu acı gerçeği öğrenince ilk oyundan sonra oylama yaparak oyunu sonlandırıyor. Ancak büyük para ödülü kazanma isteği nedeniyle halen yarışmak isteyen yarışmacılara bir şans daha veriliyor. Yarışmanın yeniden başlamasıyla artık olay, oynanan oyunlardan çok hayatta kalma mücadelesine dönüyor. Bu noktada birbirini öldüren yarışmacılardan oyunlarda arkadaşlarını kandırarak ölüme sürükleme de dahil birçok olay yaşanıyor.

Görüldüğü üzere ilginç konsepti ile diğer yapımlardan kolaylıkla ayrılan Squid Game’in yayınlanmasının ardından ilk 17 gün içinde 111 milyon kişi tarafından izlendiği duyuruldu. Bununla birlikte yapım, Netflix tarihinin en başarılı başlangıcını yaparak 82 milyon izlenmeyle zirvede yer alan Bridgerton dizisinin birinci sezonunu da geride bıraktı.

https://shiftdelete.net/netflix-acikladi-squid-gameden-buyuk-basari