Facebook isim değiştirebilir

Bir süredir adı skandallar ile anılan Facebook, iddiaya göre isim değişikliğine gidecek. İsmini açıklamayan bir kaynak, The Verge’e yaptığı açıklamada Mark Zuckerberg’in 3D internet konusunda kararlı olduğunu belirtti.

Oculus ile VR ve AR sektörlerinde aktif olarak rol alan Facebook, sanal gerçeklik teknolojileri ile kullanıcılara çevrimiçi etkileşime girme imkanı sunacak. Metaverse olarak adlandırılan platform, 3D internet olarak nitelendiriliyor.

Google’ın 2015 yılında tüm şirketlerini Alphabet çatısı altında topladığı gibi Facebook’un da Instagram ve WhatsApp gibi ürünlerini denetleyecek bir çatı şirket kuracağı tahmin ediliyor.

Yeni ana şirketin isminin Facebook yetkilileri tarafından sır gibi saklandığı iddialar arasında yer alıyor. Mark Zuckerberg’in 28 Ekim’de gerçekleştirilecek Connect konferansında yeni ismi açıklayacağı beilirtiliyor.

Aylık 2,89 milyar aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook, özellikle son zamanlarda birden fazla satın alım gerçekleştirerek farklı sektörlere giriş yaptı.

https://shiftdelete.net/facebook-isim-degistirecek-iddiasi-yeni-ismi-ne-olacak