Sinemalarda kazançlar pandemi dönemi öncesine yaklaştı

Mart 2020 tarihinde pandeminin tüm dünyayı etkilemesi ile birlikte bildiğiniz gibi birçok film aylarca hatta bazıları yılı aşan sürelerle ertelendi. Uzun süre sinemalar kapalı kaldı, açıldığında da yüzde 50 kapasite ile izleyici aldı. Bu süreçte de dünyanın en büyük sektörlerinden biri büyük bir kan kaybetti. Binlerce sinema işçisi işsiz kaldı. Ancak işler son birkaç aydır normale dönüyor diyebiliriz.

Dünyanın en büyük ikinci sinema zinciri olan Cineworld geçtiğimiz günlerde Ekim 2021 için istatistiklerini paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre Ekim 2021’deki satışlar pandemi dönemi öncesine yüzde 90 oranında ulaşmış durumda. Hisseler de yüzde 14 oranında artmış durumda.

Özellikle son dönemde aşılanma ile birlikte izleyiciler sinemaya daha fazla gitmeye başladı ve yüksek gişe beklentili birçok film vizyona girdi. Aralık 2021’de Matrix 4 ve Spider-Man 3 ile birlikte hızlı yükseliş devam edecektir. Ancak belirtmekte fayda var. Her nee kadar sayılar pandemi dönemi öncesine yetişse de kazançlar

, pandeminin olmadığı bir durumda yaşanacak olan gelir artışına yetişmiş değil. 2022 yılında pandeminin olumsuz yönde ilerlememesi durumda daha da normale döneceğizdir.

https://www.donanimhaber.com/sinemalar-pandemi-donemi-oncesine-yaklasti--141602