F1: Perez, 2024 sonuna kadar Red Bull’da

Share

Red Bull, Sergio Perez’in kontratını 2024 sonuna kadar uzattığını açıkladı.

Meksikalı sürücü, 2020 yılının ardından Red Bull’a katılmış ve ilk yılında istikrar yakalamakta zorlanmıştı. Fakat geçen yıl son yarış Abu Dhabi GP de dahil olmak üzere çeşitli yarışlarda takım arkadaşına büyük destek vermişti.

Perez, bu yıla çok daha iyi başladı ve geride kalan yedi yarışın ardından şampiyonayı üçüncü sırada götürüyor ve Verstappen’le arasında sadece 15 puan var.

Hatta Perez, geçen hafta sonu Monako’da takım arkadaşına kıyasla daha güçlü bir performans sergiledi ve pazar günkü yarışı ilk sırada tamamlayarak kariyerinin üçüncü zaferini elde etti.

Sezona güçlü başlamasının ardından Red Bull ve Perez arasında yeni kontrat görüşmeleri başlamıştı. İlk galibiyetin ardından da taraflar resmi anlaşmayı imzaladılar.

Perez, beklenenin aksine tek yıllık değil, iki yıllık bir anlaşma imzaladı ve bundan ötürü 2024 sonuna kadar Red Bull Racing’de yarışacak.

Perez şöyle konuştu: “Bu, benim için inanılmaz bir haftaydı. Monako Grand Prix’sini kazanmak her sürücünün rüyasıdır ve şimdi takımımla yarışmaya 2024 sonuna kadar devam edeceğimi açıklamak beni daha da mutlu ediyor.”

“Bu takımın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ve artık takım içerisinde kendimi evimdeymiş gibi hissediyorum. Birlikte çok iyi çalışıyoruz ve Max ile hem pist üstünde hem de pist dışında ilişkim kesinlikle bizi daha da ileriye götürmeye yardımcı oluyor.”

“Takım olarak harika bir momentum yakaladık ve sezon da bence bunu net şekilde gösteriyor. Bunun bizi gelecekte nereye taşıyacağını görmek heyecan verici olacak.”

Motorsport

online-pharmacy-uk.com