F1: Ricciardo, Norris ile olan farkı kapatmak için simülatör testleri yapacak

McLaren takım patronu Andreas Seidl, Daniel Ricciardo’nun, Lando Norris’e kıyasla nerede zaman kaybettiğini anlamak için Azerbaycan Grand Prix’sinden önce McLaren’ın simülatöründe çalışmalar yapacağını söyledi.

Ricciardo hem İspanya hem de Monaco Grands Prix’sini puansız bitirirken

, takım arkadaşı Lando Norris bademcik iltihabının etkileriyle mücadele etmesine rağmen toplam 13 puan kaydetti. Seidl, Ricciardo’nun, takım arkadaşının hızından neden yoksun göründüğünü anlamasına yardımcı olmak için standart bir sürecin parçası olarak, Bakü’deki bir sonraki yarıştan önce takımın simülatöründe çalışacağını söyledi.

Seidl, “her zaman olduğu gibi, bir yarış hafta sonundan sonra sonucun ne olduğu veya yarışın nasıl geçtiği önemli değil. Yaptığım şey sürücülerime tüm hafta sonu sıkı çalıştıkları ve pistte yaptıkları işi yaptıkları için teşekkür etmek” dedi.

Seidl, takımın yarış sonrası analizinin Ricciardo’nun “Lando’ya kıyasla araçtan maksimumu elde etme konusundaki zorluklarını” ele almasına yardımcı olacağını söyledi.

“Bakü’ye gitmeden önce bazı simülatör çalışmaları da yapacağız ve umarım Daniel’in araçta yüzde yüz rahat olmasını sağlamak için bu sonraki yarışlarda küçük bir adım daha atabiliriz – özellikle sıralamalar söz konusu olduğunda, mutlak sınırına kadar zorlamak zorundasınız.”