Elon Musk, Twitter’a yeni CEO arıyor

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter’ı satın alarak sansasyonel bir girişime imza atmıştı. Hali hazırda bulunan kaos ortamının dinmesi beklenirken iş insanının planları ve iş politikası şirket için olayların hemen hemen her gün gündeme gelmesine neden oldu.

Musk, Twitter şirketini satın almasının ardından keskin kararlar aldı. Şikret portföyüne Twitter’ı da ekleyen iş insanı, ilk icraatını CEO Parag Agrawal, finans şefi Ned Segal ve hukuk sorumlusu Vijaya Gadde dahil bazı üst düzey yöneticilere kapıyı göstererek yaptı. Öyle ki Musk, bu süreçte birçok çalışanıyla yollarını ayırdı.

Şirket politikasıyla ilgili keskin kararlar alan Musk, geçtiğimiz günlerde yönetim kurulunu feshederek kendini tek yönetici yapmıştı. Ancak görünen o ki iş insanı bu durumdan da vazgeçiyor. Twitter şirketinin sahibi ve CEO’su Musk, görevinden ayrılıyor. Yakın kaynaklara göre Elon Musk, Twitter’a yeni CEO arayışına girdi.

Bunun en büyük nedeni olarak Tesla hissedarları gösteriliyor. İş adamının artık şirkete bakmadığına inanan hissedarların endişesini gidermek için böyle bir karar alabileceği belirtiliyor. Öte yandan Twitter şirketiyle de bir hayli kötü bir başlangıç yaptı. Bu karar, şirket çalışanları arasındaki soğuk rüzgarların biraz olsun dinmesine vesile olabileceği belirtiliyor.

Ancak iş insanının tavırları şirket personeliyle arasındaki gerilimi tırmandırmaya devam ediyor. Elon Musk, Twitter çalışanlarına kelimenin tam anlamıyla mobbing (bezdiri) uyguluyor. Fenomen iş insanı, bir e-postayla çalışanlarına ültimatom verdi. Platformdaki yeni dönemi Twitter 2.0 tanımlayan Musk, çalışanlarından ya ayrılmalarını ya da yoğun çalışma saatlerine hazırlıklı olmalarını istedi.

https://shiftdelete.net/elon-musk-tacini-cikariyor-twittera-yeni-ceo