5X5: İnsanı ‘evinde’ hissettiren şarkılar

Share

Asıl hastalık dışarıdayken insanların neden evde kalmanın bir hastalık olduğunu düşündüğünü anlayamıyoruz. Ne ara sırf evde dursunlar diye birilerine yalvarır hale geldik? Çok ilginç doğrusu.

Aslında hep yaptığımız bu değil miydi? Dışarıda mecburi zamanlar geçirip huzurumuzu bulduğumuz yere, evimize dönmek… Her sabah işe gitmek için dışarı çıkmak ve günün sonunda sıcacık, rahat ve konforlu alanımıza koşarcasına dönmek…

Ev, bizim için zorda kalınca sığınılacak bir yer değildi, bir hapishane asla değildi. Ev, kalbin olduğu yerdi. Biliyoruz ki sadece biz böyle düşünmüyoruz. Ev aslında sevdiğimiz kişi, mutfağından lezzetli tatlıların kokusunun geldiği yer, en sevdiğimiz kitabı okuduğumuz salon, deliksiz uykularımıza eşlik eden sıcak yatak; kısacası ev aslında her şey demek… O yüzden de Serinletici 5X5 kategorisinde kalplerine dünyanın en güzel evlerini inşa eden sanatçıları ve unutulmaz şarkılarını derledik.

Keyifle dinleyin, sağlıkla kalın!

5- Make me feel at home / Rick Fowler

4- Flying home / Ella Fitzgerald

3- Home / Phillip Phillips

2- Comin home baby / Mel Torme

1- Home is where the heart is / Elvis Presley

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...