8 GB RAM’lı Xiaomi Mi 8 Lite ortaya çıktı!

Son dönemlerin en popüler markalarından olan Xiaomi, Mi 8 ailesiyle herkesin gözdesi haline geldi. Artan fiyatlara da alternatif olarak Xiaomi Mi 8 Lite modelinin 8 GB RAM’lı versiyonu ortaya çıktı!

8 GB RAM’lı Xiaomi Mi 8 Lite geliyor!

Ülkemizde her geçen gün daha da popüler hale gelen Xiaomi, yeni amiral gemi ailesiyle son derece iddialı. Bu ayın başında Mi 8 Pro ve Mi 8 Lite modellerini lanse eden Xiaomi’nin uygun fiyatıyla ön plana çıkan Lite modelinin 8 GB RAM’lı versiyonu TENAA’da göründü.

Yapılan sızıntıya göre Xiaomi, Mi 8 ailesini 8 GB RAM kapasitesine sahip olan yeni Mi 8 Lite modeli ile güncellemeyi planlıyor. TENAA belgeleri üzerinde görülen  Xiaomi’nin orta segment telefonu yeni RAM ve renk seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Snapdragon 660 işlemcisinden gücünü alan akıllı telefona, grafik tarafında gerekli olan gücü ise Adreno 512 GPU veriyor.

Mi 8 Lite modelinde bu işlemciye 4/6 GB RAM ve  64 ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Tabi, microSD kart ile bu depolama alanı kolayca artırılabiliyor.

Geçtiğimiz saatlerde TENAA üzerinden ”M1808D2TT” model numarası ile gün yüzüne çıkan Lite modelinin turuncu çerçeveye sahip olurken, siyah ön ve arka kapaklarıyla da dikkat çekiyor.  Piyasada bulunan 6 GB RAM’lı modelin üzerine çıkacak olan modelin en önemli özelliği ise  8 GB RAM‘a ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olması.

Yeni Mi 8 Lite modelinin ayrıca batarya kapasitesinde de bir takım iyileştirmeler yapıldığını da TENAA belgeleri üzerinden görmekteyiz. TENAA belgelerine göre yeni modelin, 3.350mAh boyutundaki bir batarya ile karşımıza çıkacak. Böylece güncelenen Mi 8 Lite modeliyle teknoloji devi, akıllı telefon deneyimini üst seviyelere taşıyacak.

Shiftdelete