Acun Ilıcalı bir futbol takımı daha satın alabilir

Share

Acun Ilıcalı, İngiltere Championship Ligi takımlarından Hull City’i satın aldıktan sonra Avrupa futboluna yeni bir yatırım daha yapmaya hazırlanıyor. Türk iş adamının hedefindeki takım ise İrlanda Ligi’nde mücadele eden Shelbourne FC.

Shelbourne FC, İrlanda’nın en eski ve köklü kulüplerinden biri. 1895 yılında kurulan kırmızı-beyazlı ekip, 13 kez lig şampiyonluğu yaşadı. Ancak son yıllarda mali sıkıntılar nedeniyle alt liglere düşen Shelbourne, 2020 yılında tekrar Premier Division’a yükseldi.

Shelbourne’un teknik direktörlüğünü ise eski Chelsea ve İrlanda Milli Takımı oyuncusu Damien Duff yapıyor. Duff, 2020 yılında Celtic’ten ayrıldıktan sonra Shelbourne ile anlaştı ve takımın başına geçti.

Acun Ilıcalı’nın Shelbourne FC’ye olan ilgisi ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. İngiliz basınında yer alan haberlere göre; Ilıcalı, Shelbourne’un St. Patrick’s Athletic ile oynadığı maçı tribünden takip etti. Maç sonrasında da Shelbourne yöneticileriyle görüşen Ilıcalı’nın, kulübün hisselerini satın almak için teklifte bulunduğu iddia edildi.

Shelbourne FC’nin resmi internet sitesinden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak Acun Ilıcalı’nın yakın zamanda İrlanda ekibinin yeni sahibi olabileceği konuşuluyor. Eğer bu transfer gerçekleşirse, Ilıcalı Avrupa’da iki kulübün sahibi olmuş olacak.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...