Adele, Spotify albümlerinde karışık çal tuşunu kaldırttı

Adele, yeni çıkardığı 30 albümüyle birlikte Spotify listeleri için bir istekte bulundu. İşte ünlü şarkıcının isteği ve ayrıntılar…

Spotify tarafından tüm şarkıcıların albümlerinin ayrı ayrı listelerde topluyor olması hayranlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Fakat Adele, 6 yılın ardından yaptığı dönüş ile birlikte şirketten ilginç bir istekte bulundu.

Adele, albüm listelerindeki karışık çalma tuşunun kaldırılmasını Spotify’dan özel olarak rica etti. Konu hakkında Twitter’da yaptığı paylaşımla, bu isteğin nedenlerini de açıkladı. Şarkıcının isteği üzerine şirketin kaldırdığı bu özellik, karışık müzik sevenleri üzecek.

Adele albümlerinde karışık çal tuşu olmayacak

Spotify Adele

Adele, 19 Kasım‘da 6 yıllık aradan sonra yeni albümü olan 30‘u çıkardı. Bundan önceki son albümü 2015‘te yayımlanan 25, yalnızca elden satın alınabiliyordu. Şarkıcı

Psoriaasi tiedotus

, yeni albümüyle birlikte kendi Spotify listelerinde bulunan karışık çalma (shuffle) özelliğini kaldırmak istediğini büyük ısrarlarla şirkete bildirdi. Platformdan olumlu dönüş aldığı söylenen Adele, sonunda istediği sonuca ulaşıyor ve albümlerinden karışık çalma özelliğini kaldırtıyor.

Şarkıcı, konu hakkında resmi Twitter hesabında bir açıklama yaptı. Sanatçıların çıkardıkları albümlerin her birinin bir hikayesi olduğunu ve şarkı sırasının değiştirilmesinin hikayeyi bozduğunu söyledi. Dolayısıyla bir sanatçının çıkardığı albümün, onun istediği gibi dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Adele’in yeni albümü 30’da şarkıcının hayatının belli bir dönemine ait bazı önemli hikayeler anlatıyor. Bu nedenle sırayla dinlenmesini istemesi normal. Fakat bir albüm için hepsinin sırayla dinlenmesi gerektiğine dair yaptığı açıklama, birçok eleştiri almasına sebep oldu. Kendisi böyle bir istekte bulunmuş olsa da her sanatçı aynı fikirde olmayabilir.

Spotify, hoşgörü gösterip Adele’in isteğini geri çevirmemiş gibi gözüküyor. Ancak Apple Müzik bu konuda oldukça katı prensiplere sahip. Şirketin tolerans göstermesinin nedeni tahmin edilebiliyor. 30’un çıkış şarkısı olan Easy On Me, daha önce K-pop grubu olan BTS tarafından platformda bir günde en çok görüntülenme rekorunu kırmıştı. Tabii Spotify konuyla alakalı henüz bir açıklama yapmadı. Fakat kendisine büyük dinlenme sağlayan sanatçılardan birini kaybetmek istememiş gibi görünüyor.

https://shiftdelete.net/adelein-ilginc-spotify-istegi-hayranlari-uzecek