‘Alec Baldwin, sette kurusıkı silah için eğitim verilirken telefonda konuşuyordu’

Share

‘Rust’ filminin setinde görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i yaşanan kaza sonucunda vurarak öldüren Alec Baldwin, ateşli silah eğitimi sırasında telefonla konuşmakla suçlandı.

Baldwin’e setteki ölüm sebebiyle savcılar resmen “kasıtsız insan öldürme” suçlaması yöneltti.

Santa Fe Bölge Savcılığı, Baldwin’in sette ‘pervasızca davrandığı’ birçok olay olduğunu belirtti.

Savcılıkta dava için görevlendirilen özel müfettiş Robert Shilling, sette kurusıkı silahlar için eğitim verilirken ailesiyle telefonda konuştuğu için Baldwin’in ”dikkatinin dağınık olduğunu” belirtti.

Shilling ayrıca, ”Baldwin, silah sorumlusu ile gerekli güvenlik kontrollerini yapsaydı ve silahı Hutchins’e doğrultmasaydı bu trajedi yaşanmayacaktı” ifadelerini kullandı.

Pervasızca davranışların kazaya yol açtığını ifade eden Shilling, ”Baldwin, silah güvenliğinin ilk kuralının vurmaya niyet olmayan birine silah doğrultmamak olduğunu biliyordu” dedi.

Olayla ilgili olarak setin silah sorumlusu Hannah Gutierrez-Reed’e de ”Kasıtsız insan öldürme” suçlaması yöneltildi.

Eğer suçlu bulunurlarsa hem Baldwin hem Reed, 18 aya kadar hapis cezası ve 5 bin dolar para cezası alabilir. İkisinin de avukatı suçlamalara mahkemede karşı çıkacaklarını belirtti.

https://t24.com.tr/haber/savcilik-alec-baldwin-sette-kurusiki-silah-icin-egitim-verilirken-telefonda-konusuyordu,1089030

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...