Almanya’da yeni Schumacher sergisi açıldı

Share

Michael Schumacher’in sürdüğü 12 Formula 1 aracının yer aldığı sergi, Almanya’nın Köln şehrinde açıldı.
2013 yılının Aralık ayında geçirdiği kayak kazası sonrası kafasından geçirdiği yaralanan ve hala iyileşme sürecinde olan yedi kez Formula 1 dünya şampiyonunun kariyeri, 20 yıllık yarış hayatında kullandığı bazı araçları, kupaları, kaskları ve yarış tulumları ile birlikte kutlanıyor.

Sergi, yedi Ferrari aracının yanında şampiyonluk yaşadığı Benetton, ve 1991 yılında ilk Grand Prix’sine çıktığı Jordan aracını da içeriyor.

Bu özel koleksiyon bu sabah, eski bir havaalanı hangarı olan ve sonrada klasik ve spor araçların sergilendiği bir eve dönüştürülen Motorworld Cologne Rhineland’da basına tanıtıldı.

Sergiye haftanın yedi günü boyunca ücretsiz girilebilecek.

Schumacher’in menajeri Sabine Kehm, “Micheal Schumacher Özel Koleksiyonu, Schumacher ailesinden, Michael ve motorsporları taraftarlarına dev bir teşekkür.”

“Sergi, kişisel koleksiyonundan birçok harika parça içeriyor. Motorworld Cologne Rhineland’ın bu sergiye ev sahipliği yapması bizim için harika oldu.”

“Burası, Michael’ın çocukluğunu geçirdiği ve araba tutkusunu paylaştığı Kerpen şehrinden birkaç kilometre uzaklıkta.” dedi.

Schumacher’in sergilenen koleksiyonu, kazandığı yarış kupalarını, aile fotoğraflarını, basın ile yaptığı röportajlarını ve Jean Todt, Flavio Briatore gibi eski takım patronları ile Sebastian Vettel, Felipe Massa gibi F1 pilotlarının video ve konuşmalarını içeriyor.

Organizatörler, her yıl yarım milyon civarı Schumacher taraftarının gelmesini bekliyor.

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...