Amazon Prime abonelik fiyatına yüzde 400 zam geldi!

Share

Amazon Prime, dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon’un sunduğu bir abonelik hizmetidir. Prime üyeleri, Amazon’dan yapacakları alışverişlerde ücretsiz ve hızlı teslimatın yanı sıra Prime Video, Prime Gaming ve Twitch gibi pek çok platformdan da faydalanabiliyorlar. Ancak son zamanlarda Prime abonelik fiyatı Türkiye’de ciddi bir artış gösterdi.

Prime abonelik fiyatı Türkiye’de daha önce sadece 8 TL idi. Bu fiyat, diğer ülkelerdeki Prime fiyatlarına göre oldukça uygun ve cazipti. Ancak geçtiğimiz aylarda Amazon, Prime fiyatlarını küresel olarak güncelledi. Bu güncelleme sonucunda Türkiye’deki Prime fiyatı da 8 TL’den 39 TL’ye yükseldi. Bu da neredeyse yüzde 400’lük bir zam anlamına geliyor.

Yeni Prime fiyatı şu anda yeni abone olmak isteyenler için geçerli. Eğer halihazırda Prime üyesiyseniz, yeni fiyatın sizin için ne zaman uygulanacağına dair bir bilgi henüz yok. Ancak Amazon’un yakında bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor.

Prime ücreti yükselmiş olsa da sunmuş olduğu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda hala rakiplerine göre uygun bir seçenek olabilir.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...