Apple, 2024 yılında katlanabilir iPad tanıtacak

Share

Apple’ın ünlü analisti Ming-Chi Kuo, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla katlanabilir iPad geleceğini duyurdu. Konuyla ilgili pek fazla detay vermeyen Kuo, Apple katlanabilir iPad’i için tarih bile verdi. Ek olarak da şirketin tablet kategorisinde çıkaracağı başka ürünler için de açıklama yaptı.

Katlanabilir teknolojik ürünler, son birkaç yıldır tekrardan gündeme geldi. Fakat kullanım açısından pek de fonksiyonel bulunmadığı için birkaç teknoloji firması ve alıcısı diğer ürünlere oranla daha temkinli yaklaşıyor. Apple da bu yeni teknolojiyle ilgili herhangi bir ürün sunmayan markalar arasında yer alıyor.

Apple ile ilgili analiz yapan Ming-Chi Kuo, firmanın gelecek sene yani 2024 yılında bir katlanabilir iPad tanıtacağını paylaştı. Kuo’nun açıklamasının gerçekleşmesi durumunda teknoloji devi, ilk kez katlanabilir bir teknolojik ürün pazara sunacak.

Ming-Chi Kuo, katlanabilir iPad’in hafif ve dayanıklı olması için karbon fiber destekli olacağını ve Anjie Teknoloji’nin bu konuda tedarikçi olduğunu açıkladı. Ünlü analist, katlanabilir iPad ile ilgili daha fazla detay vermedi. Tasarım ve fiyat konusunda şimdilik bir bilgi mevcut değil.

Öte yandan Apple ile ilgili sızıntı yapan başka bir analist Ross Young da benzer iddialarla gündeme gelmişti. Young, daha önce yaptığı bir açıklamada şirketin 20 inç büyüklüğünde dev ekranlı bir iPad tanıtacağını açıklamıştı. Analist Kuo, ek olarak Apple’ın 2024 yılının ilk çeyreğinde mini iPad tanıtacağını da paylaştı.

https://shiftdelete.net/apple-katlanabilir-ipad-tanitacak

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...