Apple, Intel’den tamamen arınmak üzere

Share

M2 işlemcili Mac mini’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple, 2023 yılında ürün yelpazesinde kalan son Intel tabanlı makinelerden birini de sonlandırmış oldu. Şirket, Intel işlemcili Mac mini ile birlikte M1 çipli önceki nesil Mac mini’yi de rafa kaldırdı. Şu anda Apple’ın Intel tabanlı yalnızca bir ürünü var.

Apple Silicon’a geçişin başlangıcından bu yana Intel tabanlı Mac mini satışta kaldı. Söz konusu cihaz, M1 Mac mini için mevcut olmayan bazı yapılandırma seçenekleri nedeniyle iş ve eğitim sektörlerindeki alıcılar arasında popülerdi.

Apple şimdi Mac mini’ye istediğiniz güç seviyesini seçmenize olanak yeni M2 ve M2 Pro yapılandırma seçenekleri ekledi. M2 çipli Mac mini 14.499 TL’den (eğitime özel 12.079 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. M2 Pro çipli Mac mini’nin başlangıç fiyatı ise 31.999 TL (eğitime özel 29.539 TL).

Mac Pro, Apple’ın şu anda sattığı tek Intel tabanlı Mac olmaya devam ediyor. Yıl sonuna kadar Apple Silicon çipli güncellenmiş bir Mac Pro gelecek. Böylelikle Cupertinolu şirket Apple Silicon’a geçiş sürecini tamamlayarak Intel işlemcilerden tamamen arınmış olacak.

https://www.donanimhaber.com/apple-in-urun-gaminda-intel-tabanli-tek-bir-mac-kaldi--159496

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...