Apple, Martin Scorsese’nin yeni filmi için sinema salonlarını seçti: İşte detaylar

Share

Apple Original Films’in yapımcısı olduğu Killers of the Flower Moon, Martin Scorsese’nin son filmi olarak sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Leonardo DiCaprio ve Lily Gladstone’un başrolünde olduğu film, 6 Ekim’de sınırlı sayıda sinemada gösterime girecek. 20 Ekim’de ise daha geniş bir kitleye ulaşacak.

Killers of the Flower Moon, Apple TV+’ta da izlenebilecek. Ancak film, Apple’ın dijital platformuna gelmeden önce sinema salonlarında izleyiciyle buluşacak. Apple’ın bu hamlesinde Paramount Pictures’ın da desteği var. Paramount Pictures, filmin sinema dağıtımını üstlenecek.

Killers of the Flower Moon’un hikayesi

Apple, Martin Scorsese'nin yeni filmini vizyona sokuyor: İşte tar

Martin Scorsese ve Eric Roth’un senaryosunu yazdığı film, David Grann’in aynı isimli çok satan kitabından uyarlandı. Film, 1920’lerin başında Oklahoma’da yaşayan Osage yerlilerinin petrol zengini olduktan sonra başlarına gelen korkunç olayları anlatıyor.

Filmde, Osage yerlilerinin birer birer öldürülmesi üzerine FBI’ın devreye girmesi ve cinayetleri aydınlatmaya çalışması işleniyor. Filmde Robert De Niro gibi usta bir oyuncu da rol alıyor. De Niro, Scorsese’nin vazgeçilmez isimlerinden biri olarak biliniyor.

https://www.donanimhaber.com/apple-martin-scorsese-nin-yeni-filmini-vizyona-sokuyor-iste-tar--162004

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...