Apple Watch Series 4 Türkiye çıkış tarihi belli oldu

Apple’ın 12 Eylül tarihinde düzenlediği lansmanda üç yeni iPhone modeli ile birlikte tanıtımını gerçekleştirdiği bir diğer ürün, yeni saati Apple Watch Series 4 oldu. Özellikle ekran boyutunun artması ile saat çok daha çekici hale geldi.  Bugün yaşanılan gelişmeyle ise Apple Watch Series 4 Türkiye çıkış tarihi sonunda açıklandı.

Apple Watch Series 4 Türkiye çıkış tarihi belli oldu

Birçok kullanıcı yeni iPhone modellerinin aksine Apple Watch Series 4’ün çok daha heyecan verici olduğunu belirtiyor. Özellikleri ve tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çeken yeni Apple Watch Series 4, uçtan uca ekranıyla oldukça iddialı geliyor.

Bugün Apple Store’un Türkiye mağazası üzerinden Apple Watch Series 4 Türkiye çıkış tarihi 19 Ekim Cuma olarak açıklandı. Birçok yenilikle gelecek olan Apple’ın yeni akıllı saatleri tanıtımın ardından büyük bir beğeni toplamıştı. Şimdi ise yeni akıllı saat Türkiye’deki hayranları ile buluşmak için gün sayıyor.

Apple Watch Series 4 Türkiye çıkış tarihi

Apple Watch Series 4 Türkiye fiyatı ne kadar?

Özellikleri ve tasarımı ile ön plana çıkan Apple’ın yeni akıllı saati ise 3499 TL‘den başlayan etiket fiyatıyla satışa sunulacak.Bakalım Apple, yeni akıllı saati ile yeniden başarılı rakamlara ulaşabilecek mi?

Apple Watch Series 4 Türkiye fiyatı

Apple Watch Series 4 özellikleri neler sunuyor?

Çift çekirdekli S4 işlemcisiyle birlikte Series 3 ve diğer tüm Apple Watch modellerinden kat ve kat hızlı bir şekilde çalışan Series 4, performans açısından kullanıcıları oldukça memnun edecek.

40 ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta olan Watch Series 4, böylece önceki modellere kıyasla yüzde 30 daha büyük bir ekrana ev sahipliği yapıyor. WatchOS 5’in geniş ekran ile harmanlanması büyük bir kullanım kolaylığı sunacak.

WatchOS 5’te büyük ekran için kullanıcı arayüzünde değişikliklere giden Apple, Fotoğraflar, Haritalar ve Takvim gibi uygulamalarını güncelledi. Böylece Apple Watch 4’ün büyük ekranı ile bu uygulamalardan en iyi şekilde yararlanılabilecek.

Yeni akıllı saate 64 bitlik çift çekirdekli S4 işlemci güç veriyor. Böylece iki kat daha fazla performans sunduğunu belirten Apple, ivmeölçer ve jiroskop gibi donanım iyileştirmeleri ile cihazı Watch 3’e kıyasla oldukça güçlendirdi.

Digital Crown uygulamaların çok daha iyi bir şekilde kontrol edilebilmesi için yeniden tasarlandı. Bunun yanı sıra saat arayüzü yenilendi. Böylece büyük ekranın avantajından faydalanılarak çok daha fazla bilgi kullanıcılara sunuluyor.

Uçtan uca ekran tasarımıyla gelen yeni Apple Watch modelinin pil ömrü bir önceki seri ile aynı kaldığını görmekteyiz. Gündelik kullanımda yeni akılı saat 18 saat bir pil ömrünü de kullanıcılara sunacak. Egzersiz durumlarında ise yeni akıllı saatin pil ömrü 6 saat olarak açıklandı.

Shiftdelete