Ballerina: John Wick evreninin yeni yıldızı vizyon tarihi ile gündemde

Share

John Wick serisi, aksiyon sinemasının en sevilen ve başarılı örneklerinden biri haline geldi. Keanu Reeves’in canlandırdığı emekli suikastçi John Wick’in maceraları, nefes kesen sahneler, sürükleyici hikaye ve zengin bir evren sunuyor. Serinin dördüncü filmi John Wick 4, geçtiğimiz hafta vizyona girdi ve gişede büyük bir başarı elde etti. Ancak John Wick evreni bununla sınırlı değil. Serinin spin-off filmi Ballerina ise merakla beklenen bir proje.

Ballerina, John Wick 3: Parabellum’da kısa bir süre görünen kadın suikastçilerin eğitildiği okulun hikayesini anlatacak. Filmde, ailesini öldürenlerden intikam almak isteyen genç bir kadın suikastçinin maceraları izlenecek. Başrolde ise Kübalı oyuncu Ana de Armas var. De Armas, son yıllarda Blade Runner 2049, Knives Out ve No Time to Die gibi filmlerdeki performanslarıyla dikkat çekmişti.

Ballerina’nın yönetmenliğini ise Len Wiseman üstleniyor. Wiseman, daha önce Underworld serisi ve Live Free or Die Hard gibi filmleri yönetmişti. Filmin senaryosunu ise Shay Hatten yazıyor. Hatten, John Wick 3 ve 4’ün de senaristlerinden biri.

Ballerina’nın kadrosu da oldukça etkileyici. Filmin oyuncuları arasında Anjelica Huston, Gabriel Byrne, the late Lance Reddick, Catalina Sandino Moreno, Norman Reedus, Ian McShane ve Keanu Reeves yer alıyor. Filmin yapımcılığını ise John Wick serisinin yaratıcısı Derek Kolstad ve serinin yönetmeni Chad Stahelski üstleniyor.

Ballerina’nın vizyon tarihi ise 7 Haziran 2024 olarak açıklandı. John Wick hayranlarının kaçırmak istemeyeceği bu film, aksiyon sinemasına yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...