Barbie’nin ilham kaynağı: Sümeyye Boyacı

Share

Mükemmellik algısının güzel bir yüz ve şahane bir vücuttan ibaret olduğu yıllar geride kaldı. Mükemmellik artık cesaret dolu bir ruhta saklı… Barbie de saklı kalan güzelliklerin ortaya çıkarılması ve cesurca savunulması gerektiğini savunarak farklılıkları değil farkındalığın ön planda olduğu bir proje ile karşımızda.

İmkansızlıkların karşısında pes etmeyen güçlü kadınları birer rol modeli haline getiren Barbie, yeni model bebeklerini makyajdan ziyade özgüven ile süslüyor. Öyle parıltılı balo elbiselerinden eser yok

Barbie bebeklerinin yaratıcısı Mattel, potansiyelinin farkında olmayan kızları cesaretlendirmek amacıyla başlattığı Role Model kampanyasında Sümeyye Boyacı’ya da yer verdi.

Mattel, Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası ve Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda madalyaları bulunan Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı’nın başarılarına kayıtsız kalamadı.

BARBIE SUMEYYE ile ilgili görsel sonucu

“Kollarım yok ama kimsenin görmediği kanatlarım var.” diyerek hepimize cesaret veren Sümeyye Boyacı’nın yeni nesil Barbie bebeği hepimize ilham kaynağı oldu.

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...