Billie Eilish 007 için besteledi: No Time To Die

Share

Eğer ki tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirus salgını olmasaydı yeni James Bond filmi No Time to Die 10 Nisan’da vizyonda olacaktı. Tabii ki hayatımızdaki pek çok şey gibi merakla beklenen James Bond filmi de ertelendi. Şimdilik filmin 25 Kasım’da vizyona girmesi bekleniyor.

Pek çok filmde olduğu gibi gelen bu erteleme kararı kimseyi şaşırtmadı. Ne gösterişli bir galası olacak ne de heyecanlı izleyiciler sinema salonlarını dolduracak… Haliyle erteleme kararı çok mantıklı olmuş. James Bond’dan sönük bir giriş yapması beklenemezdi.

Filmin tema müziği son zamanların favori ismi Billie Eilish’e emanet edildi. Billie, abisi Finnear O’Connor’ın yazmış olduğu No Time to Die şarkısını kendi sessiz sedasız tarzıyla yorumlamış. Filmi izleyemiyor olabiliriz; fakat yayınlanan tema müziği sayesinde bir nebze de olsa kendimizi teselli edebiliriz. Hatta filmin hikâyesi ile ilgili hayallere bile dalabiliriz…

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...