Bir Game of Thrones dizisi daha geliyor

Share

Game of Thrones hayranları için heyecan verici haberler gelmeye devam ediyor. HBO, House of the Dragon’un ardından yeni bir Game of Thrones dizisi için çalışmalara başladığını duyurdu. Peki, yeni dizi ne zaman yayınlanacak, konusu ne olacak ve oyuncu kadrosunda kimler yer alacak? İşte yeni dizinin detayları.

Yeni dizi, Aegon Targaryen’in Westeros’u fethini anlatacak

Yeni dizinin adı henüz belli olmasa da konusu belli oldu. Dizi, Aegon Targaryen ve iki karısı Visenya ile Rhaenys’in Westeros’u fethetme hikayesini anlatacak. Dizi, orijinal Game of Thrones dizisinden yaklaşık 300 yıl önce geçecek ve Yedi Krallık’tan altısını ele geçiren Aegon’un maceralarını gösterecek. Dizinin senaryosunu Ryan Condal ve Miguel Sapochnik üstlenecek.

Yeni dizi, 2023 yılında yayınlanabilir

Yeni dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz kesinleşmedi ancak Variety’nin haberine göre dizi, 2023 yılında ekrana gelebilir. Dizinin çekimlerine önümüzdeki yıl başlanması planlanıyor. Dizinin ilk sezonunun kaç bölüm olacağı da henüz belli değil ancak House of the Dragon’un ilk sezonu 10 bölüm olarak yayınlanmıştı.

Yeni dizinin oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı

Yeni dizinin oyuncu kadrosu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak bazı iddialar var. Örneğin, Aegon Targaryen rolü için Matt Smith’in düşünüldüğü söyleniyor. Smith, House of the Dragon’da da Aegon’un torunu Daemon Targaryen’i canlandırıyor. Visenya ve Rhaenys rolleri için ise Olivia Cooke ve Emma D’Arcy’nin adları geçiyor. Cooke ve D’Arcy de House of the Dragon’da Daemon’un eşi Alicent Hightower ve kızı Rhaenyra Targaryen’i oynuyorlar.

Yeni diziye ek olarak bir de film gelebilir

Game of Thrones evreni genişlemeye devam ediyor. HBO’nun yeni bir diziye ek olarak bir de film projesi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Filmin konusu ve oyuncu kadrosu hakkında henüz bir bilgi yok ancak filmin sinemalarda gösterilmesi bekleniyor. Film projesinin ne zaman hayata geçirileceği de merak konusu.

Game of Thrones hayranları için heyecanlı günler yaklaşıyor. Yeni dizi ve film projeleriyle Game of Thrones evreni daha da zenginleşecek ve izleyicileri büyülemeye devam edecek.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...