Bir Hollywood klişesi daha: Legally Blonde 3

Share

Oyuncu Reese Witherspoon, Legally Blonde 3 (Bu Nasıl Sarışın 3) filminde yer alacağını açıkladı.

Biliyorsunuz Hollywood’da uzun zamandır devam eden bir moda var. Tıkanıp kalmış film sektörü ya eski filmleri yeni teknoloji ve efektlerle gişe rekortmeni haline getirip beyaz perdeye sunuyor ya da zamanın çok izlenen filmlerine devam filmleri ekleyerek hem nostalji tutkumuzu besliyor hem de gişe kaygısını yok ediyor.

Muhtemelen Legally Blonde 3 filminin çekilme nedeni de bu. Reese Witherspoon’un canlandırdığı Elle Woods karakteri süslü, güzel ve aptal olarak lanse edilen sarışınların da birer beyni olduğunu komik ve sevimli bir şekilde bizlere anlatmıştı. Film eleştirmenleri üzerinde pek de olumlu bir etki bırakamayan bu romantik komedi filmimizin gişe başarısını görmezden gelemeyen yapımcılar aradan kısa bir süre geçtikten sonra ikinci film için düğmeye bastılar.

Ne de olsa hem güzel hem seksi hem de akıllı olan Elle Woods gişede bir hayli davetkardı. Hem göze hem de kalbe hitap ediyordu. Legally Blonde 2: Red, White & Blonde filmi 2003 yılında çekildi fakat ilk filmin başarısını yakalayamadı ve vasat bir film olarak tarihin tozlu sayfalarına gömülüverdi.

Avukat bir kadının flamingo patlamışçasına tüylü bir ofiste ve barbie bebek kostümleri içinde olması seyirciye pek de iç açıcı gelmemişti. Bu abartılık denizinde Elle Woods hiç de göze ve kalbe hitap etmiyordu. O günden bu yana tam 15 yıl geçti.

15 yılda pek çok şey değişti. Muhtemelen ikinci filmin vasatlığının unutulduğunu düşünen yapımcılar da üçüncü film için Reese Witherspoon’a teklif götürdüler ve başarılı oyuncudan da olumlu yanıt aldılar.

Witherspoon da bu güzel(!) haberi Twitter hesabından paylaşarak hayranlarını sevindirdi. Yapımcılar böyle piyasayı canlı tutan çıtır çerez filmlere hoşgörü ile yaklaşır, izleyici de severek izler. Bu bir nevi gizli bir anlaşmadır. Fakat Reese Witherspoon’un neden bu anlaşmanın içerisine dahil olduğunu anlayamadık.

Çok daha başarılı projelerle kendini kanıtlayan Witherspoon’a bu projeyle yazık olur mu dersiniz? Yoksa 3. film ile efsane sarışın sahalara muhteşem bir dönüş mü yapacak?

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...