BMW X7 2019 tanıtıldı

BMW X7 2019 sonunda resmi olarak tanıtıldı.  BMW’nin yeni SUV aracı geniş gövdesi ve yenilenen tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor. Tasarımı ve özellikleriyle kendine hayran bırakan yeni BMW X7 modeline gelin, yakından bakalım.

2019 BMW X7 özellikleri ve fiyatı!

Yeni araçları ile sürücülerin karşısına çıkmaya hazırlanan BMW, yeni X7 modeli ile SUV otomobil piyasasında tüm dengeleri bozmaya geliyor.   Toplamda 7 koltukla gelen BMW’nin yeni SUV otomobilinin 462 beygir gücü ise görenleri kendine hayran bıraktırıyor.

BMW X5′e göre 229 mm kadar uzayan yeni modelin genişliği ise 1997 mm olarak karşımıza çıkıyor. Aracın yüksekliğini de X5 modeline kıyasla 6 mm arttıran BMW’nin yeni aracı tasarım konusunda da oldukça ön plana çıkıyor.

2019 BMW X7 özellikleri ve fiyatı

Lüks-SUV sınıfındaki rakiplerine şimdiden korku salan BMW, X7 modeliyle Lüks-SUV sınıfında yeniden en çok satan olmayı hedefliyor.

Tasarım konusunda da adından oldukça söz ettirecek olan modelin, iç tasarımının ise konforlu bir yapıya sahip olduğunu belirmekte fayda var. İç yaşam alanındaki yapılan değişimler sayesinde hem yolculara hemde sürücülere oldukça kaliteli bir deneyim yaşatılması hedefleniyor.

2 farklı motor seçeneği

Amerika’da üretileceği açıklanan BMW X7 2019, iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak.

Bahsi geçen bu motorların özelliklerine şöyle bir göz gezdirdiğimizde ise, 2019 BMW X7 xDrive40i modelinde yer alan 6 silindirli, 340 beygir gücündeki 3.0 litrelik benzinli bir motor bizleri karşılamakta. Ayrıca 340 beygir gücündeki benzinli motorun 447 Nm tork ürettiğini de görmekteyiz.

X7 xDrive50i modelinde ise bizleri biraz daha güçlü bir motor karşılıyor. Bu kısımda ise BMW yeni SUV aracında, 8 silindirli 462 beygir gücündeki 4.4 litrelik benzinli motor kullanmayı tercih etmiş. Tam anlamıyla yer uçağı olarak adlandırılan bu model ise 462 beygir gücündeki motoruyla 650 Nm tork üreteceği de yetkililer tarafından açıklandı.

2019 BMW X7 özellikleri ve fiyatı

Avrupa pazarında 2 farklı opsiyon ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan yeni X7 modelleri oldukça iddialı geliyor. Fakat yapılan açıklama ile birlikte motor gücüyle dikkat çeken X7 xDrive50i modelinin Avrupa pazarına girmeyeceği de belirtildi. Bunun yerine M50d ve 30d olarak adlandırılan iki farklı dizel motor seçeceği Avrupalı sürücüleri karşılıyor.

Bu modellerin her ikisinin de 6 silindirli ve 3.0 litrelik bir motora sahip olduğunu da görmekteyiz. Yeni otomobillerin motorunu birbirinden ayıran tek fark ise 30d modelinin çift turboya sahip olurken, abisi M50d modelinin ise dört turbo desteğini bulunuyor olması.

Çift turbo desteğine sahip olan 30d modeli 250 beygir gücünde çalışırken, dört turbo desteği ile çalışan M50d modeliyse 400 beygir gücünde çalıştığını da belirtelim.

2019 BMW X7 özellikleri ve fiyatı

İç yaşam kısmında da sürücüleri kendine hayran bıraktıran otomotiv devi, 2019 BMW X7‘de en son araç içi teknolojilerine de yer veriyor. Ayrıca bu kısımda otomotiv devi,  iDrive 6.0 çalışan 12.3 inçlik yeni bir gösterge paneli, 12.3 inçlik dijital ekranı ve kişisel sanal asistan desteği gibi yeniliklerle ön plana çıkıyor.

Kör nokta uyarısı, şerit takip sistemi, ön ve arka çarpışma uyarısı gibi en son teknolojilere sahip olacak olan yeni X7 modelleri fiyatıyla da oldukça dudak uçuklatıyor.

2019 BMW X7 özellikleri ve fiyatı

Mart ayından itibaren asfalta inecek olan aracın başlangıç fiyatı ise, 75.000 dolar olarak açıklandı.

Araçların Türkiye fiyatı ise ülkemizde uygulanan vergilerde dahil olmak üzere 1 milyon TL‘nin üzerinde olacağı da belirtiliyor.

Shiftdelete