Bu Evde Bir ‘Terslik’ Var!

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bir grup girişimci tarafından 2 yılda yaptırılan ve dünyadaki 13’üncü örneği olduğu belirtilen ters evi, 2016 yılının ocak ayından itibaren yaklaşık 30 bin turist ziyaret etti.

Yaklaşık 85 metrekare alana sahip, normal bir evin iki katı maliyetle yapılan evde, giriş kapısından mutfak mobilyalarına, beyaz eşyalardan tuvalet ve banyo dolaplarına, yatak odasından oturma gruplarına kadar her şey taban yerine tavanda duruyor.

Kaan Karahan, evin Türkiye’de ilk, dünyada da 13’üncü ters ev olduğunu söyledi. Evi “Antalya’da her şey var ama ters ev yok” düşüncesiyle yaptıklarını anlatan Karahan, “Evdeki 25 derecelik açı ilk girişte ziyaretçilerimizde baş dönmesi yapıyor.

Ziyaretçiler çektikleri fotoğrafı 180 derece çevirdikleri zaman sanki kendileri tavanda asılı eşya da tabanda gibi görünüyor ” ifadelerini kullandı.

Evin aksiyon fotoğrafçılığına hizmet ettiğini belirten Karahan, “Aksiyon fotoğrafçılığında çığır açmış bir proje. Evdeki bütün mobilyalar gerçek ağırlığında ama taban yerine tavan kısmında yer alıyor” dedi.

AA