Cep telefonlarına taksit düzenlemesi geldi

Share

BDDK, cep telefonu alımı amacıyla tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde yeni akıllı telefon taksit düzenlemesi açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), akıllı cep telefonu alımı amacıyla sunulan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin liralık tutarı 12 bin liraya çıkardı. Ayrıca “yenilenmiş” cihazlar için de yeni düzenleme açıklandı. Yeni akıllı telefon taksit düzenlemesi ne sunuyor?

Akıllı telefonlar birçok faktöre bağlı olarak ülkemizde yüksek fiyata satılıyor ve her geçen gün de bu artış devam ediyor. İnsanların daha kolay ve maddi açıdan daha rahat bir şekilde akıllı telefon almasına olanak sağlamak amacıyla BDDK yeni taksit düzenlemesini açıkladı.

Buna göre 12 bin lira ve altındaki telefonlarda tüketici kredisi vade sınırı 12 ay oldu. 12 bin lira üzerindeki telefonlarda ise tüketici kredisi vade sınırı 3 ay olarak belirlendi.

Ayrıca “yenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla yenilenmiş ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartlarında taksitlendirme süresi herhangi bir tutar sınırı olmaksızın 12 ay olarak belirlendi.

https://shiftdelete.net/telefon-alacaklara-mujde-beklenen-taksit-duzenlemesi-geldi

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...